Bir çok kullanıcının kombiyi yaz konumuna alamadığı ve teknik destek için bizlere ulaştığını göz önüne alarak bu yazımızın faydalı olacağını düşündüm. Şimdi sizlere tüm protherm marka kombileri kış konumundan çıkarıp yaz konumuna nasıl alırız anlatmaya çalışacağım.

Protherm Leopard

leopard göstergesi

 

Kullanımı aslında oldukça basit bir cihazdır. Gördüğünüz gibi ( MODE ) tuşu  (-) ve (+) tuşları ile tüm işlemleri yapılıyor. Kombiyi kış konumuna almak için ve dereceyi yükseltip düşürmek için ( MODE ) tuşuna basarak kalorifer işareti olan üçünçü ışığa getiriyoruz. Arından hemen (+) tuşunu kullanarak dereceyi yükseltiyoruz ve onaylamak için hemen mode tuşuna basmalıyız. Yine cihazımızı kış konumundan çıkartmak için bu sefer tam tersi (-) tuşuna basarak ekranda iki çizgi olana kadar eksi tuşunu tuşluyoruz. ( — ) yan yana iki çizgi görüldüğünde hemen ( Mode ) tuşuna basarak onaylamalıyız.  Burada dikkat etmeniz gereken dereceyi istediğimiz konuma getirdikten sonra mode ye bir kez basarak onay vermeliyiz.

Yaz konumunda sıcak su derecesini ayarlamak içinde ilk önce mode tuşunu kullanarak ışığın musluk işareti olan 2. konuma getirip (+ veya – ) tuşları ile yükseltip düşürüp yine mode ile onaylarız.

Protherm Panther

panther kış konumu

Yukarıda anlattığım protherm panther modeli içinde aynıdır. Burada tek değişen görünüm farklılığıdır.  Eğer mode ile kalorifer işareti olan ışık yandığında eksi tuşunu kullanarak iki eksi çizgi çıktı ve mode tuşuna bastınız. Buna rağmen cihazınız kalorifer konumunda çalışıyor ise kombide arıza vardır.  Bu durumda teknik servisimiz ile iletişime geçiniz.

Bu konu da anlatılanlar ile sorunu çözdüyseniz emeğe ve sitemize destek için konu altında yorum yaz bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

6 thoughts on “Protherm Kombi Yaz Modu

  1. pantherde mode bastığımızda p ve c çıkıyor onların anlamını da anlatabilirmisiniz iyi çalışmalar

  2. Yanlışlıkla kombiye fazla su verdim basıncı 2,,9 gösteriyor dusuremedim sürekli tahliye den su damlatiyor düşürmek için ne yapmaliyim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button