Kombi tasarruf yöntemlerinin en başında elbette doğalgaz ile ısıtacağınız mekanın yalıtımı gelmektedir.

Bu aralar dış cephe kaplamalar oldukça revaçta biliyorsunuz, dış cephe yapılan binalarda ısınmak için harcanılan yakıt miktarının neredeyse yarı yarıya düştüğünü hepimiz biliyoruz.

Binanızda yalıtım yapılma imkanı yok ise sizler evlerinize köpük denilen döşemelerden yaptıra bilir yada bilindik yöntemler ile güneş ışığından daha fazla yararlana bilirsiniz.

Kombi tasarruf u yapmak istiyorsanız ki bu söyleyeceğim yöntem ile evinizin sıcaklığını 10_15 derece artış sağlayacaksınızdır.

Pencerelerinizi ve balkon kapılarınızı kontrol edin sizlere gereksiz olarak görünen her ayrıntı ısı kaybınıza neden olacaktır.

Kapı ve pencerelerinizi kontrol ederek izolasyonlarınızı sağlamak, peteklerinizin önünü mümkün olduğunca açık bırakmak, çok komik gelebilir ama peteklerinizin önündeki incecik tülleriniz bile ısı kaybına sebep olmakta.

Kombi tasarruf yöntemlerinden bir diğeri ise yoğuşmalı kombi kullanımı.

Yoguşmalı kombiler bildiğiniz gibi çevre kirliliğine sebep olmuyor hem de daha tasarruflu olarak az yakıt çok ısı sağlıyor.

Kombilerinizi kullanırken tasarruf etmek istiyorsanız kombilerinize düzenli bakım yaptırmayı, havalarını almayı, basınç ayarlarını kontrol etmeyi, sıcak havalarda ve ya gecelerde kapatmak yerine düşük sıcaklıklarda çalıştırmayı ihmal etmeyiniz.

Kulaktan dolma bileğilere değil, sağlığınızı tehdit etmeyecek şekilde servis elamanlarının dediklerini ve ya bir bilene danışmayı ihmal etmeyin.

Hepimizin evi bizler için güzel ve özeldir ama bu görselliğe kışın biraz sadeleştirin ve peteklerinizin önlerini açık bırakın.

kombi tasarrus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button