Arkadaşlar Protherm F4 arızası konusunu geniş bir biçimde burada anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bilmelisiniz ki protherm kombinin değişik modellerde cihazları vardır. Bunlar Lynx, Leopard ve Panther modelleridir. Protherm kombiler de çıkan hata kodları bu modeller arasında farklılık gösterir. Bu sebeple aşağıda hangi model cihazı kullanıyor iseniz o modeli inceleyiniz. Yani protherm f04 arızası tüm modellerinde farklıdır.

Protherm Lynx F04 Hatası

lynx f04Genellikle Protherm lynx kombi üzerine takılan  arıza kodu ve kullanımı hakkında bilgi veren bir magnet vardır. Kullanıcılar için hata kodu anlamlarının ne olduğu anlamaları açısından oldukça işe yarıyor. Eski bir cihaz ise bu magnet üzerinden çıkartılmış olabilir. Hiç önemli değil biz size burada Lynx f04 arızası hakkında bilmeniz gereken tüm detayları açıklayacağız.

Lynx f4 hata kodu cihaz üzerinde yazdığı gibi Başarısız Ateşleme sorunudur. Cihazınız bu kodu verdiğinde sizin tek yapmanız gereken gaz vanasını kontrol edip açık olduğuna emin olmanız gerekmektedir.

Protherm lynx f04 arızası için teknik servis veya teknik olarak bu konulardan anlayan kişilerin yapması gerekenler ise aşağıdaki 2 hususu dikkatlice kontrol etmeleri olacaktır.

  1. Gaz valfi gaz yolunu açıyor mu? Cihazın alev bölümünü olan blör kısmının kapağını açın reset atın ve izleyin çakmak elektrotları kıvılcım yapıyor ama alev oluşmuyor ise gaz valfi veya elektronik kart arızası söz konusudur. Burada hangisinin arızalı olduğunu anlamanız için ölçü aleti kullanarak hangi parçanın arızalı olduğunu tespit edebilirsiniz.
  2. Cihaza reset attıktan sonra alev haznesini izleyin alev oluşuyor fakat 8-10 sn içinde kapanıyor ise iyonizasyon elektrotları kurum bağlamış olabilir. Temizleyin ve kontrol edin eğer aynı tepki devam ediyor ise anlayın ki elektronik kart iyonizasyonu hissetmiyor. Bu durumda kart arızası söz konusudur.

Konu hakkında anlamadığınız bölüm olursa bize sayfanın altına yorum yazarak iletirseniz cevap vereceğiz.

Protherm Leopard F04 Arızası

leopard f04 arizasi

Leopard model cihazlar da f4 arızası oldukça kolay teşhis edilebilmektedir. Cihazınızın sıcaklık sensörü olan NTC de bir problem olduğunda veya kablosu koptuğunda leopard f04 hatası ile karşılaşırsınız.

Sorun çözümü sıcaklık sensörü değişimi ile kolaylıkla çözüme kavuşturulur. Yani Leopard da bu arıza diğer lynx modeline göre oldukça kolay anlaşılmaktadır.

 

5 thoughts on “F4 Arızası

  1. Çok teşekkürler. Benim Protherm kombi de f4 hatası veriyor. Lynx model de f04 arızası oldukça karışık bir durum. Dün mahalle de bulunan servisi çağırdım çocuk bir türlü arızayı bulamadı siz sanırım İstanbul Avrupa yakası servisisiniz Anadolu yakası için gelebilirseniz beni bilgilendirme yaparmısınız.

    1. Firmamız Anadolu yakasına hizmet vermiyor. Fakat bizi arayın size bölgenizde işinin uzmanı servis numarası verelim.

  2. Merhaba evde yokken gazı kapatmışlar geldiğimde protherm kombi f04 arızası veriyor ne yapacağım.

  3. Bu protherm kombi gerçekten çok can sıkıcı olmaya başladı şimdi de kombimizin ana kartı yanmış. Ben ilk önce yetkili servisi aradım. Geldi baktılar kart arızalı olduğunu söylediler. birde su akıtan yeri vardı ikisi için çok yüksek bir fiyat söyleyince burayı aradım. Gelen arkadaş iki arıza için uygun bir fiyat verince yaptırdık. Aklıma takılan bir takım sorular var dı yapılan iş için garanti veriyorlar fakat yine de özel servis olduğu için güvenmek istememiştim. Bu yazımı kombiyi yaptırdıktan 6 ay sonra yazıyorum. Kombi 6 ay sonra yine arıza yapınca yine burayı aradım. Yine aynı servis elemanı geldi bu sefer protherm lynx kombi de fan motoru arızası olduğunu söylediler. Sağolsun arkadaş 6 ay önce yaptığım masrafı da bildiği için yine çok uygun fiyata yaptırdım. Arkadaşlar bu kombiler sık arıza yapıyor o yüzden hiç bulaşmayın derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button