Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte artık kombiler de peteklerimizi ısıtması için hemen hemen açılmak üzeredir. Bazı çocuklu aileler evini kombisiyle ısıtmaya başlamıştır bile! Ancak kombinin peteklerini açmış olduğumuz ilk günler bazı sinyallere dikkat etmeliyiz. Bu sinyaller arıza belirtisi, hatta çok ciddi problem sinyalleri de olabilir. Kullanmaya başlamadan önce mutlaka kombimizin suyunu kontrol edelim. Az ise yeterli miktarda su verelim. Petekleri açmadan önce havasını da mutlaka alalım. Sonra çalıştırdıktan sonra bir kaç gün kombiyi takip edelim. Tabi bakım yaptırdıysak bunlara neredeyse hiç gerek yok.

Yaz boyunca kullanılmayan kombi, aniden açıldığında bir süre sonra bakımsızsa eğer arızalanabilir. Daha çok ilk günlerde Kombi arıza düğmesi ile ilk başlarda sinyal verip, arızaya arızaya maruz kalmaktadırlar. Bunun olmaması için de mutlaka bakımları önemsemeliyiz. Yaptıramadıysak da, kombimizi dikkatlice gözlemleyelim. En ufak bir sinyalde hemen servis ekibi talep edelim.

Kombi ilk başlarda arıza düğmesinin yanıp, sönmesi ile belirti verebilir. Bunu dikkate alalım. Resetleyip, ardından umursamamazlık yapmayalım.Yaz kış hepimizin kombilerimize sınırsız ihtiyacımız olmaktadır. Bu nedenle ona hak ettiği titizlikle itina göstermeliyiz. Yüksek mevlalarda alıp, yüksek mevlalarda da tamir ettirmek zorunda kalmamak için özenle kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

kombi protherm

 

 

kombi

 

protherm-kombi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button